artykuł nr 1

Termomodernizacja Budynków Komunalnych z przeznaczeniem na Centrum Kultury wsi Łubnice - Budynek nr 1 - WYJAŚNIENIE TREŚCI SIWZ I ZMIANA OGŁOSZENIA O ZAMÓWIENIU

Łubnice, dnia 07 września 2010 roku

ZP – 341/7- 4 /2010

 

 

 

 

Uczestnicy postępowania przetargowego

 

 

 

Dotyczy: przetargu nieograniczonego pn. „Termomodernizacja Budynków Komunalnych z przeznaczeniem na Centrum Kultury wsi Łubnice – Budynek nr 1”

 

W związku ze złożonymi zapytaniami do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ) pn. „Termomodernizacja Budynków Komunalnych z przeznaczeniem na Centrum Kultury wsi Łubnice – Budynek nr 1” zamieszczonego w Biuletynie Zamówień Publicznych pod Nr ogłoszenia  231527-2010 udzielam następujących wyjaśnień:

 

  1. W kosztorysie ślepym branży budowlanej, który jest załącznikiem do SIWZ przyjęto okna PCV o wymiarach 1,7*3,20 – 11szt, których brak na załączonym w dokumentacji zestawieniu stolarki. W zestawieniu stolarki natomiast są okna o wymiarach 5,22*3,20 -3 szt. I 1,60*3,20 - 1szt, których z kolei brak w kosztorysie. Proszę o stanowisko.

Odpowiedź: Należy przyjąć okna 3 szt. O wym. 5,20*3,20 (mogą składać się ze skręconych do siebie 3 okien 1,72*3,20 szt. 9, co łącznie da 3szt. 5,20*3,20) oraz okno 1,60*3,20 - szt. 1, pozostałe okna bez zmian. Nie wyceniać natomiast 11 szt. okien o wym. 1,70*3,20.

 

  1. Kosztorys ślepy – instalacja c.o.  i instalacja solarna poz. 98 – czy pozycja ta mówi o instalacji fotowoltaicznej. W opisie wskazano na fotowoltomierzową. Czy instalacje fotowoltaiczną należy wycenić. Proszę o zajęcie stanowiska.

Odpowiedź: Zamawiający dokonuje modyfikacji załącznika nr 10 do SIWZ – dokumentacja projektowa oraz przedmiar robót poprzez wykreślenie pozycji 98 w przedmiarze robót oraz kosztorysie ślepym dotyczącym instalacji c.o. i instalacji solarnej. Fotowoltomierz jest elementem instalacji fotowoltaicznej, która nie będzie wykonywana.  

 

  1. W kosztorysie ślepym, który jest załącznikiem do SIWZ nie ma pozycji odpowiadającej za pracę rusztowań. Bardzo proszę określić czy w ofercie należy ująć taką wycenę

Odpowiedź: Proszę uwzględnić w wycenie pracę rusztowań.

 

  1. Proszę określić jaki w poz 8 kosztorysu ślepego do wyceny należy przyjąć parkiet – jego rodzaj, grubość i sposób układania.

Odpowiedź: Do wyceny należy przyjąć parkiet dębowy klepka gr. 22 mm oraz 4 krotne olejowanie parkietu.

 

  1. W poz 9 kosztorysu ślepego przyjęto lakierowanie posadzki w ilości m2 – 249,20, a powinno być 270,60 m2, nie ujęto 21,40 m2 z poz. nr 2

Odpowiedź: Należy przyjąć 270,60m2

 

  1. Proszę określić jaką farbę emulsyjną należy przyjąć do malowania wewnętrznego – zwykłą czy akrylową oraz kolor.

Odpowiedź: Należy przyjąć farbę emulsyjną zmywalną kolorową (kolor do ustalenia na budowie z Inwestorem oraz Inspektorem nadzoru inwestorskiego).

 

  1. Proszę uściślić czy stolarkę okienną i drzwiową należy wycenić jako koloru brązowego z dwóch stron czy tylko z jednej strony.

Odpowiedź: Stolarka w kolorze brązowym od zewnątrz, od wewnątrz – biała.

 

  1. W kosztorysie ślepym – (rozdział docieplenie dachu) ujęto rozebranie rynien. Brak jest natomiast montażu nowych rynien.

Odpowiedź: Należy przyjąć montaż nowych rynien i rur spustowych PCV w kolorze brązowym.

 

  1. Proszę o określenie w którym miejscu będą montowane kolektory słoneczne. Jeżeli na dachu płaskim, proszę o projekt podkonstrukcji i podanie sposobu jej montażu na dachu.

Odpowiedź: Kolektory słoneczne montowane będą na dachu płaskim na gotowych systemowych konstrukcjach (w wycenie należy uwzględnić wykonanie wszelkich robot zabezpieczających dach przed uszkodzeniem w wyniku montażu konstrukcji kolektorów).

 

  1. Czy kocioł na biomasę będzie pracował w układzie otwartym czy zamkniętym?

Odpowiedź: Kocioł będzie pracował w  układzie otwartym.

 

  1. Proszę o udostępnienie rysunków z rozmieszczeniem montażu grzejników.

Odpowiedź: Proszę przyjąć ilość grzejników odpowiadającą kosztorysowi a montaż w uzgodnieniu z Inspektorem Nadzoru na budowie. Wysokość grzejników: 600 mm.

 

  1. Proszę o udostępnienie dokumentacji technicznej – szczegółowej (rysunki+opis) instalacji C.O. i instalacji solarnej. Brak tej dokumentacji uniemożliwia dokonanie realnej wyceny zadania.

Odpowiedź: W załączeniu szczegółowa dokumentacja techniczna.

 

  1. Czy kocioł będzie posiadał osobny wyciąg kominowy czy podłączony będzie do starego kanału kominowego?

Odpowiedź: Kocioł będzie używał starego kanału kominowego.

 

  1. Instalacja solarna: w przedmiarze brakuje kilku elementów instalacji:

- zasobnika

- zestawu haków, wkrętów lub konstrukcji (zależy jaki jest dach: dachówka, blacho dachówka, płaski, czy należy montować konstrukcje stalowe)

- rury podwójne z przewodem Inoflex i złączki Fix-Lock – do połączenia kolektora ze zbiornikiem.

W celu dokonania wyceny proszę o podanie pozycji knr, obmiaru i wytycznych, parametrów do w/w elementów. Proszę również o udostępnienie dokumentacji technicznej rys i opisowej.

Odpowiedź: Należy przyjąć i uwzględnić wszystkie prace oraz urządzenia niezbędne do montażu instalacji solarnej, tak, by prawidłowo funkcjonowała.

 

  1. Proszę o rozważenie możliwości zastosowania innego typu klimatyzatorów. Przy niewielkiej wysokości pomieszczeń klimatyzatory ścienne, zwłaszcza o dużej mocy (zaprojektowane 9kW to maksimum dla tego typu urządzeń) nawiewają schłodzone powietrze bezpośrednio na przebywające w pomieszczeniu osoby, co wywołuje odczucie braku komfortu.

Odpowiedź: Proszę pozostawić klimatyzatory jw. Pomieszczenie ma wysokość 4,80 m.

 

  1. Czy zaprojektowane klimatyzatory mają być w wersji jedno- czy trójfazowej?

Odpowiedź: Zaprojektowane klimatyzatory mają być w wersji trójfazowej.

 

  1. Czy zaprojektowane klimatyzatory mają być w wersji on/off czy inwerterowej?

Odpowiedź: Należy wycenić klimatyzatory w wersji inwerterowej.

 

  1. Zaprojektowany okap kuchenny nie występuje w przedmiarze. Czy należy go ująć w wycenie?
  2. Proszę o podanie wymiarów (szer. x dł x wys), materiału (blacha ocynkowana, malowana proszkowo, blacha nierdzewna) oraz wyposażenia (łapacze tłuszczu, oświetlenie) zaprojektowanego okapu
  3. Czy okap ma być wyposażony w wentylator? Jeśli tak, to jaki?

Odpowiedź: dot. pytań 18, 19, 20: Jest to okap istniejący. Proszę nie wyceniać.

 

  1. Zaprojektowana centrala wentylacyjna wg projektu ma wydajność 4.200/3.200m3/h. Tymczasem ze sumowania wydajności na poszczególnych anemostatach otrzymujemy wydajności 3.000/2.400m3/h. Jakie parametry przyjąć w wycenie?

Odpowiedź: Proszę przyjąć wartości wg projektu.

 

  1. W pomieszczeniu 2.11 na rysunku występuje opis „800m3/h”, co sugeruje wentylację dla tego pomieszczenia, natomiast instalacja wentylacyjna nie jest do tego pomieszczenia doprowadzona. Czy opis „800m3/h” jest wprowadzony omyłkowo, czy też omyłkowo nie wrysowano w tym pomieszczeniu wentylacji?

Odpowiedź: Omyłkowo nie wrysowano wentylacji w pomieszczeniu 2.11, jednakże została ona uwzględniona w przedmiarze robót.

 

  1. Zamieszczone materiały nie zawierają rysunku z rzutem parteru. Czy należy uznać, iż zaprojektowana instalacja wentylacji i klimatyzacji występuje tylko na piętrze budynku?  

Odpowiedź: Instalacja wentylacji występuje tylko na piętrze budynku.

 

  1. W przedmiarze występuje 11szt. anemostatów. Na rysunku jest ich 8 szt. Proszę o wyjaśnienie rozbieżności
  2. W przedmiarze występuje 11 szt przepustnic. Na rysunku jest ich 8 szt. Proszę o wyjaśnienie rozbieżności.

Odpowiedź: dotyczy pytań: 24, 25: Proszę przyjąć ilości zgodnie z przedmiarem.

 

  1. W przedmiarze nie występują przewody wentylacyjne prostokątne, które występują w projekcie. Proszę o wyjaśnienie rozbieżności.

Odpowiedź: W przedmiarze przyjęto przewody typu „SPIRO”. Proszę wycenić zgodnie z przedmiarem.

 

  1. Czy projektowane kanały wentylacyjne mają być izolowane? Jeśli tak, to w jakiej części i jaką izolacją?

Odpowiedź: Projektowane kanały wentylacyjne będą izolowane wełną mineralną na odcinku od centrali do czerpni.

 

  1. W przedmiarze nie występuje wyrzutnia powietrza. Proszę o wyjaśnienie.

Odpowiedź: Proszę doliczyć wyrzutnię powietrza.

 

  1. W przedmiarze brak jest zaprojektowanych tłumików. Proszę o wyjaśnienie.

Odpowiedź: Proszę nie wyceniać tłumików.

 

  1. Anemostaty o śr. do 280mm nie mogą pracować z wydajnością 800m3/h. Proszę o zmianę podstawy nakładu dla tych elementów.

Odpowiedź: Wg katalogów jest 800m3/h. Proszę przyjąć wszystkie 600m3/h.

 

  1. Czy zaprojektowana centrala wentylacyjna ma być podwieszana czy stojąca?

Odpowiedź: Centrala wentylacyjna podwieszana.

 

  1. Czy zaprojektowana centrala wentylacyjna ma mieć nagrzewnicę wodną czy elektryczną?

Odpowiedź: Zaprojektowana centrala ma mieć nagrzewnicę wodną.

 

  1. Czy Inwestor przewidział doprowadzenie odpowiedniego zasilania do nagrzewnicy centrali (elektrycznego lub ciepła technologicznego)?

Odpowiedź: Inwestor przewidział doprowadzenie ciepła technologicznego.

 

  1. Z rysunku nie wynika, iż centrala posiada układ odzysku ciepła, natomiast w opisie centrali odzysk występuje. Proszę o wyjaśnienie rozbieżności.

Odpowiedź: Proszę przyjąć, że centrala posiada układ odzysku ciepła.

 

  1. Na rzucie piętra w legendzie występuje wentylator wyciągowy, którego nie widać na rysunku. Czy w wycenie należy ująć jakiś wentylator wyciągowy?

Odpowiedź: Proszę nie wyceniać wentylatora wyciągowego.

 

  1. Proszę o udostępnienie rysunku – przekroju dla pomieszczeń objętych wentylacją i klimatyzacją.

Odpowiedź: Przekrój A-A budynku został załączony do SIWZ.

 

  1. Proszę określić, w jaki sposób należy uwzględnić w kosztorysie ofertowym ewentualne zmiany lub uzupełnienia w przedmiarze.

Odpowiedź: Dodatkowe uzupełnienia w kosztorysie proszę przyjąć dla prawidłowej pracy urządzeń. Jednocześnie przypominam, że kosztorys ofertowy jako załącznik do oferty nie jest wymagany. Dostarczenie kosztorysu ofertowego opracowanego metodą kalkulacji szczegółowej wymagane jest od wykonawcy, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą przed podpisaniem umowy na wykonanie niniejszego zamówienia (pkt. 20, ppkt. 7 SIWZ).  

 

Jednocześnie informuję, że w związku z dużą ilością zapytań do SIWZ termin otwarcia ofert ulega przesunięciu. W związku z tym, ulega zmianie treść pkt 15 i 16 SIWZ na następującą:

15. Miejsce, termin i sposób złożenia oferty.

Ofertę należy złożyć w siedzibie Zamawiającego:

Urząd Gminy Łubnice

ul. Gen. Sikorskiego 102

98-432 Łubnice

pokój nr 3

 w nieprzekraczalnym terminie do dnia 14 września 2010 r. do godz. 1000.

Ofertę należy złożyć w dwóch kopertach:

nieprzezroczystej, zabezpieczonej przed otwarciem kopercie (paczce). Kopertę (paczkę) należy opisać następująco:

Urząd Gminy w Łubnicach

ul. Gen. Sikorskiego nr 102

98 – 432 Łubnice

 

„Oferta przetargowa”

„Termomodernizacja Budynków Komunalnych z przeznaczeniem na Centrum Kultury wsi Łubnice – Budynek nr 1”

Nie otwierać przed dniem: 14 września 2010 roku, godz. 1015

 Wewnętrznej – mogącej zawierać oprócz opisu jw. nazwę i adres wykonawcy.

 

16. Miejsce i termin otwarcia ofert.

Otwarcie ofert nastąpi w siedzibie Zamawiającego:

Urząd Gminy Łubnice

ul. Gen. Sikorskiego 102

98-432 Łubnice

sala posiedzeń

w dniu 14 września 2010 roku o godz. 1015.

 

Ponadto zmianie ulega również treść pkt 10.4 SIWZ na treść następującą:

10.4 Termin wniesienia wadium.

Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert, tj 14 września 2010 roku

do godz. 1000

 

 

                  Henryk Ciosek

                  Wójt Gminy Łubnice