artykuł nr 1

Budowa hali sportowej z zapleczem socjalnym przy Zespole szkół w Dzietrzkowicach - WYJAŚNIENIE TREŚCI SIWZ

Łubnice, dnia 03 kwietnia 2012 roku

UZ.271.2.4.2012

 

 

 

 

Uczestnicy postępowania o udzielenie zamówienia publicznego

 

 

 

Dotyczy: przetargu nieograniczonego pn. Budowa hali sportowej z zapleczem socjalnym przy Zespole Szkół w Dzietrzkowicach

 

W związku ze złożonymi zapytaniami do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ) pn. Budowa hali sportowej z zapleczem socjalnym przy Zespole Szkół w Dzietrzkowicach

zamieszczonego w Biuletynie Zamówień Publicznych pod Nr ogłoszenia  92236-2012 udzielam następujących wyjaśnień:

 

  1. Wyrażając chęć złożenia oferty w postępowaniu przetargowym pn. „Budowa hali sportowej z zapleczem socjalnym przy Zespole Szkół w Dzietrzkowicach” składamy zapytanie, czy Zamawiający uzna za spełnienie warunku dotyczącego posiadania wiedzy i doświadczenia w przypadku wykazania przez firmę wykonania w okresie ostatnich pięciu lat jednej hali sportowej o wartości robót powyżej dwóch milionów złotych brutto oraz wykonania dwu-kondygnacyjnej hali basenowej z zapleczem socjalnym o wartości powyżej dziewięciu milionów złotych brutto.

Uważamy, że wykazanie prawidłowego wykonania 2-kondygnacyjnej sportowej hali basenowej o kubaturze 10 317 m3 o powierzchni użytkowej 1775 m2 wraz z basenem pływackim, atrakcjami wodnymi i z wszystkimi instalacjami, dodatkowo o wysokiej wartości zaangażowania własnych środków finansowych w trakcie realizacji zadania w pełni wyczerpuje wymagania Zamawiającego pod kątem posiadania wiedzy i doświadczenia firmy, a także jej potencjału technicznego i sytuacji ekonomicznej. Prosimy o odpowiedź. 

Odpowiedź:

Zgodnie z treścią pkt. 8.2.2. Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek dotyczący posiadania wiedzy i doświadczenia, jeżeli złoży oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia oraz wykaże, że w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie wykonał zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończył co najmniej 2 roboty polegające na budowie, przebudowie, rozbudowie, dokończeniu budowy, przebudowy, rozbudowy, sali gimnastycznej, hali sportowej, hali/sali widowiskowo - sportowej o wartości co najmniej 2 000 000,00 zł  (dwa miliony zł) brutto każda.

Hala basenowa jest obiektem sportowym innego rodzaju niż obiekt wymagany przez Zamawiającego i nie można uznać, że jest ona obiektem o podobnym charakterze, ze względu na fakt, że hala sportowa i sala gimnastyczna są krytymi obiektami kubaturowami o konstrukcji trwałej, posiadającymi arenę sportową (boisko), natomiast hala basenowa jest obiektem wielko kubaturowym krytym o konstrukcji trwałej, ze sztucznym zbiornikiem (niecką) z wodą.

Zamawiający przez salę gimnastyczną, halę sportową, halę /salę widowiskowo – sportową rozumie kryty obiekt kubaturowy o konstrukcji trwałej, zawierający w sobie pomieszczenia (hale), w których umieszczona jest powierzchnia (arena sportowa), na której odbywają się zawody lub zajęcia sportowe. Dodatkowo budynek powinien zawierać pomieszczenia pomocnicze, tj. szatnie, natryski i inne pomieszczenia związane z pełnioną przez budynek funkcją.

Zamawiający ponadto informuje, że roboty dotyczące przebudowy, rozbudowy, dokończenia budowy muszą obejmować swym zakresem część sportową obiektu, w szczególności wykonanie podłogi sportowej.

 

 

  1. W dokumentacji technicznej mowa jest o wykonaniu dachu w konstrukcji dachu samonośnego z paneli łukowych w systemie ABM, czy inwestor zezwala na wykonanie dachu z systemu równoważnego do ABM.

Odpowiedź:

W projekcie technicznym dach został jednoznacznie określony w zakresie zastosowanej  technologii i parametrów technicznych. Parametry dachu opisanego w projekcie technicznym spełniają dachy wykonane z samonośnych stalowych paneli łukowych łączonych ze sobą metodą zawalcowania rąbka na całej swojej długości. W rozwiązaniu zaakceptowanym przez Zamawiającego dach składa się z dwóch samonośnych powłok opisanych wyżej przy czym dolna jest perforowana. Stalowe samonośne panele łukowe łączone metodą zawalcowania rąbka na całej swojej długości zachowują ciągłość, nie są dzielone, łączone śrubami i otworowane w celu połączenia powłok i/lub połączenia ze sobą paneli. Powyższe spełniają dachy wykonane w technologii ABM. Nie dopuszcza się zastosowania dodatkowych konstrukcji podpierających dach. Inwestor nie dopuszcza zastosowania innych technologii, niespełniających powyższych i opisanych w projekcie technicznym parametrów technicznych, gdyż nie zachowują kryterium równoważności. 
W opinii konstruktora zmiana technologii dachu na inną niż ABM, w odniesieniu do oddziaływania dachu na żelbetowe elementy konstrukcji budynku jest niedopuszczalna. Konstrukcje żelbetowe zostały zaprojektowane i wykonane dla dachu w technologii opisanej powyżej.

 

Jednocześnie informuję, że termin składania ofert nie ulega przesunięciu.

 

 

                Henryk Ciosek

                Wójt Gminy Łubnice