artykuł nr 1

Wykonanie otworu awaryjnego nr 3 z utworów jury dolnej na terenie ujęcia gminnego w m. Dzietrzkowice - ZAWIADOMIENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA

Łubnice dnia 21 lipca 2009 r.

Nr  ZP 341/3-17  /2009

 

 

ZAWIADOMIENIE
O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA

 

  Gmina Łubnice zawiadamia, że w  dniu 21 lipca 2009r. została zawarta umowa na realizację zadania pn. „Wykonanie otworu awaryjnego nr 3 z utworów jury dolnej na terenie ujęcia gminnego w m. Dzietrzkowice”  z Przedsiębiorstwem Robót wiertniczych i Inżynieryjnych „HYDROeŁPOL” Sp. z o.o., z/s 90-030 Łódź, ul. Nowa 29/31

Przedmiotem zamówienia jest: Wykonanie otworu awaryjnego nr 3 z utworów jury dolnej na terenie ujęcia gminnego w m. Dzietrzkowice

Zakres zadania obejmuje:

Na terenie istniejącego ujęcia wody w miejscowości Dzietrzkowice należy wykonać otwór poszukiwawczy, awaryjny nr 3 do głębokości 130,0 m, ujmującego wody podziemne z utworów jury dolnej (środkowojurajskiego poziomu wodonośnego).

Otwór należy wykonać zestawem wiertniczym do wierceń obrotowych (udarowych) na sucho, bez użycia płuczki.

 Głębokość otworu wyniesie około 133,0 m, którą planuje się osiągnąć w osłonie czterech kolumn rur wiertniczych, stalowych Φ 508 mm, 457 mm, 406 mm i 355mm. Rury Φ 508 mm, 457 mm, 406 mm po nafiltrowaniu otworu zostaną wyciągnięte, natomiast Φ 355 zostaną pozostawione na głębokości 91,0 m jako rury studzienne (okładzinowe).

W otworze należy wykonać zabudowę kolumny filtrowej z rur PVC typu KV (zgodnych z normą DIN 4925) na głębokości 133,0 m, o następującej konstrukcji:

- rura podfiltrowa Φ 225 mm (DN 200 mm) długości 2,0 m,

- filtr siatkowy Φ225 mm (DN 200 mm) długości 30,0 m

- rura nadfiltrowa Φ 225 mm (DN 200 mm) długości 34,0 m.

Wokół filtra należy wykonać obsypkę kwarcową o granulacji odpowiedniej do uziarnienia ujętej warstwy wodonośnej.

Pompowanie otworu należy wykonać wg następującego schematu:

- pompowanie oczyszczające zrywami przez okres konieczny do całkowitego oczyszczenia wody z zawiesin mineralnych – przyjmuje się 24 godz.

- dezynfekcja otworu i 24 godz. przerwa technologiczna

- pompowanie pomiarowe (parametryczne) otworu, jednostopniowe z wydajnością około 90,0 m3/h w czasie 72 godz.

- przerwa technologiczna 72 godz. na pomiary wzniosu zwierciadła wody

Pod koniec pompowania pomiarowego należy pobrać wodę do analizy bakteriologicznej, fizyko-chemicznej i technologicznej (nakłady rzeczowe wg analizy indywidualnej). Z warstwy wodonośnej otworu należy pobrać próbki skał do analizy granulometrycznej (nakłady rzeczowe wg analizy indywidualnej). Badania jakości wód podziemnych obejmą analizy fizyczno – chemiczne, bakteriologiczne i technologiczne wody pod koniec pompowania pomiarowego.

Nie przewiduje się likwidacji wykonanego otworu rozpoznawczego. Po wykonaniu pompowania pomiarowego otwór należy uzbroić w obudowę studzienną z armaturą.

Po zakończeniu robót geologicznych (wiertniczych) należy opracować dokumentację hydrogeologiczną powykonawczą (Dodatek do dokumentacji hydrogeologicznej ustalającej zasoby wód podziemnych dla wodociągu wiejskiego w miejscowości Dzietrzkowice w kat. B), zawierającą: wyniki prac wiertniczych, wyniki prac laboratoryjnych (analizy wody, analizy granulometryczne), wyniki obliczeń hydrogeologicznych, wyniki prac geodezyjnych, wnioski i zalecenia.

 

Przedmiot zamówienia obejmuje również:

- organizację zagospodarowania zaplecza budowy

- zorganizowanie i przeprowadzenie niezbędnych prób, badań przez wyspecjalizowane i uprawnione laboratoria (wszystkie badania laboratoryjne niezbędne do odbioru robót zanikających) oraz ewentualnego uzupełnienia dokumentacji odbiorowej dla zakresu robót objętych przedmiotem zamówienia

- po zakończeniu robót doprowadzenie do stanu pierwotnego terenu zaplecza budowy, demontaż obiektów tymczasowych oraz uporządkowanie terenu

 

Wykonawca w trakcie prowadzenia prac zobowiązany jest do stosowania wyrobów budowlanych wprowadzonych do obrotu na zasadach określonych w ustawie z dnia 16.04.2004 r. o wyrobach budowlanych  (Dz.U. Nr 92 poz. 881 ze zmianami) oraz posiadających atest higieniczny i spełniających normy DIN 4925. Na zastosowane materiały i urządzenia wykonawca przedstawi stosowne dokumenty a w szczególności atesty PZH.

 

Prace objęte przedmiotem zamówienia muszą być zgodne z:

- Projektem prac geologicznych,

- obowiązującymi przepisami i normami.

Przy wyborze oferty Zamawiający kierował się kryterium - cena 100 pkt

Oferty składano w terminie do dnia 22.06.2009 roku, do godz. 1000 w Sekretariacie Urzędu Gminy w Łubnicach, ul. Gen. Sikorskiego 102, pokój nr.3

 

Wybrana oferta uzyskała największą liczbę punktów możliwych do otrzymania spośród ofert złożonych i niepodlegających odrzuceniu,  a jedynym kryterium oceny ofert była cena brutto.

 

Henryk Ciosek

  Wójt Gminy Łubnice